טיפים לגידול כלבים

טיפים לגידול כלבים | אורן צברי- אילוף כלבים מקצועי | DOGK9טיפ גידול כלבים מס' 1
כשאשר אתם מכניסים את הגור בפעם הראשונה יש לשים אותו במקום נוח כשאתם לא בבית (לדוגמה במקלחת) בכדי שהגור לא יעשה צרכים בכל הבית ולא יהרוס ספות כיסאות וריהוט.

טיפ גידול כלבים מס' 2
לשים לגורים עיתונים כדי  שיתרגלו לעשות עליהם  צרכים  זה עוזר למשפחה שלוקחת את הכלב. (הגור לא עושה בכל הבית רק על העיתון).

טיפ גידול כלבים מס' 3
החום עלול להזיק לגורים. בימים חמים צריך לדאוג לקירור. לא חייבים למקם את הכלב מול המזגן, אפשר להשתמש גם במאוורר.

טיפ גידול כלבים מס' 4
אל תשאירו את הכלב משועמם. כאשר אתם יוצאים מהבית יש להשאיר משחק כדי שהכלב לא יהרוס את הבית.

טיפ גידול כלבים מס' 5
במקרה של גור, יש להוריד אותו כמה שיותר פעמים.זכרו,  הגור הוא כמו תינוק ולא יכול להתאפק וכן ככל שיהיו יותר הצלחות של עשיית צרכים בחוץ , זמן הרגלת  הצרכים יתקצר ועד שהגור יהפוך לכלב צעיר הוא כבר מקרים אלו יפחתו.

טיפ גידול כלבים מס' 6
רצוי שבימים הראשונים לאחר הבאת בכלב לביתכם תהיו עמו בבית ולכן נסו להביאו לביתכם לקראת סוף השבוע או לקראת החגים במידה והעיתוי מאפשר זאת.

טיפ גידול כלבים מס' 7
החליטו מראש באילו אזורים בבית יכול הכלב להימצא ובאילו לא. כאשר אתם בבית תנו לכלב לטייל בכל האזורים המותרים ודאגו לתקן אותו במידה והוא נכנס לאזור אסור.

טיפ גידול כלבים מס' 8
עשו לעצמכם קופסת רעש: קחו פחית ומלאו אותה במספר ברגים או מטבעות. במידה והגור מבצע פעולה לא טובה ניתן להשתמש בפחית זו לתיקון באמצעות שקשוק הפחית ויצירת רעש. במרבית המקרים שיטה זט יעילה מאוד בעיקר בקרב גורים צעירים אולם לא מומלץ להשתמש בשיטה זו לעיתים תכופות ועדיף להתייעץ עם מאלף מקצועי לגבי המקרים בהם עדיף להשתמש בשיטה.

טיפ גידול כלבים מס' 9
להגדיר יחד עם כל המשפחה כבר מהיום הראשון מה מותר ומה אסור לכלב  ולהציב גבולות בהתאם. קבלו החלטה אם אתם מעוניינים לדוגמה לתת לגור לעלות על ספות, מיטות או שולחן אוכל. הצבת גבולות בשלב הראשוני יכולה לחסוך לגור ולכם עוגמת נפש וקשיים רבים בהמשך.

טיפ גידול כלבים מס' 10
קחו בחשבון שלא תמיד מומלץ לרכוש או לאמץ דווקא גור ויש אנשים שיותר מתאים להם לקחת כלב בוגר (שנה ומעלה) במיוחד אנשים שרוב היום לא בבית וגם אנשים שמייעדים את הכלב ככלב עבודה. את הכלב עדיף לקנות אצל מגדל כלבים מקצועי ויש לבדוק את הכלב אם הוא מתאים לסוג העבודה (אופי ויצרים).

כתיבת תגובה

האימייל שלך לא יוצג בבלוג. (*) שדות חובה מסומנים

*

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>